WROCŁAW
CENTRUM ZARZĄDZANIA SIECIĄ TAURON
Czterokondygnacyjny budynek z parkingiem podziemnym powstał we wrocławskich Krzykach, u zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Sztabowej. Obiekt wyposażony został w nowoczesne urządzenia telemechaniczne, serwerownie teletechniczne i informatyczne.
Dzięki nowoczesnym systemom zainstalowanym w dyspozycji, spółka Tauron Dystrybucja będzie mogła jeszcze szybciej reagować w sytuacjach kryzysowych związanych z dostawami prądu. Nowe centrum zarządzania siecią we Wrocławiu to energetyka przyszłości, wspierana przez najnowocześniejsze narzędzia informatyczne. Wyposażenie pracowników w nowoczesne urządzenia techniczne umożliwia przede wszystkim szybkie ustalanie przyczyn i lokalizacji przerw w zasilaniu. To szczególnie istotne w sytuacjach kryzysowych, podczas powodzi lub wichur, które uszkadzają linie energetyczne.
Znaczna część powierzchni nowej dyspozycji zajmuje cześć techniczna – w tym urządzenia telemechaniki, serwerownie teletechniczne i informatyczne. Obiekt został wyposażony w kilka źródeł niezależnego zasilania, co zapewnia ciągłość jego funkcjonowania. W sumie powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 3 000 m2.