Ten konkurs zapisze się na długo w historii ALSTAL. Biziel budowany bezpiecznie

9 lis 2023

TEN KONKURS ZAPISZE SIĘ NA DŁUGO W HISTORII ALSTAL. BIZIEL BUDOWANY BEZPIECZNIE

Zespół budowlany ALSTAL Grupa Budowlana zajął I miejsce w konkursie „Buduj bezpiecznie”, organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy. Wyróżnienie zostało przyznane za zachowywanie wysokich standardów BHP w procesie realizacji rozbudowy Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy.

W środę, 8 listopada podczas gali w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim rozstrzygnięto okręgowy konkurs „Buduj Bezpiecznie”, który jest organizowany od wielu lat przez Państwową Inspekcję Pracy. Zespół ALSTAL realizujący rozbudowę Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy zajął pierwsze miejsce. Celem konkursu jest budowa pozytywnego wizerunek firm budowlanych zapewniających wysokie standardy BHP podczas realizacji inwestycji, a także popularyzację dobrych praktyk w zakresie bezpiecznych metod prowadzenia robót budowlanych.

– To dla nas najwyższe wyróżnienie. Nadrzędną  wartością firmy ALSTAL jest bezpieczeństwo i cieszy nas to, że Państwowa Inspekcja Pracy docenia i nagradza nasze standardy pracy. Budowa Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy to dla nas ważna i duża inwestycja. Jestem dumny z całego zespołu realizacyjnego ALSTAL, który odpowiada za rozbudowę szpitala pod kierownictwem Sławomira Panka – powiedział Radosław Bukolt, Dyrektor Oddziału Bydgoszcz ALSTAL Grupa Budowlana.

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy to jeden z największych obiektów szpitalnych w regionie. W ramach inwestycji powstanie nowy, dziewięciokondygnacyjny budynek z lądowiskiem dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wartość inwestycji to ponad 162 miliony złotych. Generalnym wykonawcą jest ALSTAL Grupa Budowlana.

– Rozbudowa i modernizacja Szpitala Uniwersyteckiego to dla nas ogromne wyzwanie, ale jednocześnie wielka satysfakcja. Tym bardziej cieszę się, że nasz zespół budowalny otrzymał tak ważną i nobilitującą nagrodę od Państwowego Inspektoratu Pracy za promowanie bezpiecznych warunków pracy na placu budowyBezpieczeństwo, dobra organizacja pracy oraz wysoki standard bezpieczeństwa przy wykonywaniu robót  budowlanych – tym  kierujemy się przy realizacji wszystkich naszych inwestycji – powiedział Sławomir Panek, Kierownik Budowy ALSTAL Grupa Budowlana.

– Przyznanie pierwszego miejsca zespołowi budowlanemu ALSTAL za bezpieczną realizację inwestycji to bardzo ważne wyróżnienie. Od wielu lat ALSTAL współpracuje i uczestniczy w akcjach prewencyjnych Państwowego Inspektoratu Pracy i w każdym roku jesteśmy wyróżnieni. W poprzednim miesiącu mieliśmy okazję cieszyć się z sukcesu zespołu ALSTAL rewitalizującego Operę Śląską w Bytomiu, jednak po raz pierwszy w historii firmy otrzymaliśmy pierwszą nagrodę. To nobilitacja dla całego zespołu, firmy – pokazuje nam to, że warto stawiać bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu – powiedział Mariusz Andrusiak, Główny Specjalista ds. BHP ALSTAL Grupa Budowlana. 

Firma ALSTAL niejednokrotnie realizowała inwestycje szpitali i centrów medycznych. W portfolio generalnego wykonawcy można znaleźć m.in. Ośrodek Radioterapii w Płocku, a także Szpital Pomnik Chrztu Polski w GnieźnieSzpital św. Wincentego a Paulo w Gdyni, Szpital św. Wojciecha w Gdańsku, czy Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu.

Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.