ALSTAL z wyróżnieniem „Śląska Wielka Nagroda Budownictwa – 2022”

29 lis 2022

ALSTAL Z WYRÓŻNIENIEM „ŚLĄSKA WIELKA NAGRODA BUDOWNICTWA – 2022” 

W piątek, 25 listopada w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbyła się finałowa gala konkursu „Śląska Wielka Nagroda Budownictwa – 2022”. Organizator wydarzenia – Śląska Izba Budownictwa – wyróżniła rozbudowę Beskidzkiego Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej prowadzoną przez ALSTAL Grupa Budowlana.

Celem konkursu „Śląskie Budowanie” jest właściwe wykorzystanie wysokiej atrakcyjności inwestycyjnej i gospodarczej województwa śląskiego poprzez publiczną prezentację i promocję:

  • wykonawstwa robót budowlano-montażowych oraz modernizacyjno-remontowych,
  • podmiotów gospodarczych i samorządów terytorialnych, tworzących sprzyjające warunki ich przygotowania,
  • przedsiębiorstw projektowo-architektonicznych i wykonawczych kontraktów budowlano-modernizacyjnych,
  • podmiotów efektywnie zarządzających nieruchomościami, w tym przekazanych do eksploatacji inwestycji.

Rozbudowa Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej przebiegała w latach 2019-2021. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma ALSTAL Grupa Budowlana, która specjalizuje się m.in. w budowie szpitali i obiektów medycznych.

– Nagroda ta potwierdza fakt, że ALSTAL jest niekwestionowanym liderem w generalnym wykonawstwie trudnych i wymagających odpowiedniego doświadczenia inwestycji. W naszym portfolio znajduje się wiele placówek medycznych, a także szpitali specjalistycznych. Jestem dumny, że nasza firma została doceniona właśnie tu, na Śląsku, gdzie od niedawna znajduje się nasz nowy oddział. – powiedział Kamil Janas, Dyrektor katowickiego oddziału ALSTAL.

W ramach inwestycji o wartości 80,9 mln zł, wybudowany został nowoczesny, pięciokondygnacyjny budynek, który połączono z istniejącym szpitalem onkologicznym. W nowym gmachu znalazły się m.in. zakład medycyny nuklearnej, a także zakład diagnostyki obrazowej – pracownia mammografii, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego. Dwa piętra, zajął blok łóżkowy (70 łóżek). Na trzecim piętrze umiejscowiony został pełny blok operacyjny z czterema salami operacyjnymi. W budynku są także izba przyjęć oraz rejestracja do pracowni diagnostycznych. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło 24 września 2021 roku. Kubatura obiektu wynosi 13 501 m3, a jego powierzchnia użytkowa ponad 4,6 tys.m2.

Nagrodę w imieniu firmy odebrał Kamil Janas, Dyrektor Oddziału Katowice firmy ALSTAL. Spółka w województwie śląskim realizuje jeszcze jedną inwestycję – remont Opery Śląskiej w Bytomiu.

Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.