29 paź 2021
ALSTAL WYBUDUJE OŚRODEK RADIOTERAPII W PŁOCKU
ALSTAL podpisał umowę na budowę Ośrodka Radioterapii w Płocku w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Wartość kontraktu przekracza 65 milionów złotych. Na realizację inwestycji firma ma 24 miesiące.
W piątek 29 października o godzinie 14:30 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku odbyło się oficjalne podpisanie umowy. Dokument podpisali marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz Michał Jakubczyk, dyrektor oddziału w Bydgoszczy, a także Dawid Osmólski, dyrektor handlowy w oddziale w Bydgoszczy.
Na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku przy ul. Medycznej 19 powstanie czterokondygnacyjny budynek (3 kondygnacje naziemne i 1 podziemna). Na I piętrze znajdzie się oddział chemioterapii dziennej, a na II piętrze – oddział łóżkowy radioterapii. Parter obejmie m.in. pracownię tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, medycyny nuklearnej oraz bunkry z akceleratorami medycznymi. Przebudowie ulegnie także niezbędna infrastruktura techniczna, w tym droga wewnętrzna, parkingi, sieci, trafostacja oraz przyłącza.
Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie ok. 9 054,32 m², zaś kubatura – 37 252,81 m³.