ALSTAL wybuduje ośrodek radioterapii w Płocku

29 paź 2021

ALSTAL WYBUDUJE OŚRODEK RADIOTERAPII W PŁOCKU

ALSTAL podpisał umowę na budowę Ośrodka Radioterapii w Płocku w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Wartość kontraktu przekracza 65 milionów złotych. Na realizację inwestycji firma ma 24 miesiące.

W piątek 29 października o godzinie 14:30 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku odbyło się oficjalne podpisanie umowy. Dokument podpisali marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz Michał Jakubczyk, dyrektor oddziału w Bydgoszczy, a także Dawid Osmólski, dyrektor handlowy w oddziale w Bydgoszczy.

Na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku przy ul. Medycznej 19 powstanie czterokondygnacyjny budynek (3 kondygnacje naziemne i 1 podziemna). Na I piętrze znajdzie się oddział chemioterapii dziennej, a na II piętrze – oddział łóżkowy radioterapii. Parter obejmie m.in. pracownię tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, medycyny nuklearnej oraz bunkry z akceleratorami medycznymi. Przebudowie ulegnie także niezbędna infrastruktura techniczna, w tym droga wewnętrzna, parkingi, sieci, trafostacja oraz przyłącza.

Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie ok. 9 054,32 m², zaś kubatura – 37 252,81 m³.

Jak podkreśla wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Adam Orliński, budowa ośrodka radioterapii to jeden z najważniejszych projektów zdrowotnych na Mazowszu.

– Ta inwestycja pokazuje, że upór i wytrwałe dążenie do celu przynoszą efekty. Płocki ośrodek radioterapii ma wymiar ponadlokalny. Korzystać z niego będą pacjenci nie tylko z Płocka i okolicznych powiatów, lecz także z innych regionów północnego Mazowsza oraz z sąsiednich województw – podkreślił.

Generalny wykonawca inwestycji zaznacza, że posiada bogate doświadczenie w realizacji tego typu obiektów. ALSTAL specjalizuje się w budowie infrastruktury medycznej i w ostatnich latach zrealizował kilkanaście takich inwestycji.

27 października otwarty został Szpital św. Wincentego a Paulo w Gdyni. We wrześniu oddano do użytkowania Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, a w czerwcu – Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie. Obecnie realizowana jest rozbudowa Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy, a na ukończeniu znajdują się Centrum Diagnostyki Obrazowej w Gdańsku oraz Collegium Pharmaceuticum w Poznaniu.

Warto wspomnieć także o zrealizowanym wcześniej przez ALSTAL Ośrodku Radioterapii w Gorzowie Wielkopolskim – najnowocześniejszym tego typu obiekcie w Polsce, w którym prowadzone jest leczenie onkologiczne na najwyższym poziomie. Wykorzystywane są tam m.in. ultranowoczesne akceleratory umożliwiające naświetlanie zmian nowotworowych z dokładnością do mikrometrów.

Nasza firma od 45 lat specjalizuje się w budownictwie kubaturowym, w szczególności w realizacji obiektów szpitalno-medycznych. W naszym portfolio znajduje się już kilkanaście tego typu inwestycji. – Zaledwie dwa dni temu otwarty został zrealizowany przez nas Szpital św. Wincentego a Paulo w Gdyni – mówi Michał Jakubczyk, Dyrektor Oddziału Bydgoszcz.

Ośrodek Radioterapii w Płocku to kolejna inwestycja realizowana przez ALSTAL w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. W maju podpisana została umowa na rozbudowę Opery Śląskiej w Bytomiu, gdzie przebudowie podlegać będzie powierzchnia ponad 6 000 m², natomiast w kwietniu zawarto umowę na rewitalizację „Koszarowca” Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.