English (United Kingdom) Polish (Poland)

Aktualności

 

Symboliczna wiecha zawisła nad budowanym przez ALSTAL Ośrodku Radioterapii w Gorzowie Wielkopolskim.

 

W piątek 23 marca ALSTAL zawiesił symboliczną wiechę na budowanym Ośrodku Radioterapii. I etap budowy dobiegł końca, inwestycja jest w stanie surowym zamkniętym, a jej realizacja odbywa się zgodnie z założonym harmonogramem. 

 

- Ośrodek Radioterapii już stoi. Są ściany, jest dach i większość okien. Budowlańcom zostało jeszcze wykończenie obiektu wewnątrz i dokończenie bunkra, w którym znajdą swoje miejsce akceleratory liniowe, czyli serce tego obiektu. Będziemy je montować na przełomie maja i czerwca – mówił prezes szpitala Jerzy Ostrouch.

 

c_140_90_16777215_0___images_wiecha_szpital.jpg

 

Budowa Ośrodka rozpoczęła się w kwietniu 2017 roku, koszt budowy inwestycji wynosi 25 mln złotych. 

 

 - Wieszanie wiechy to wielkie święto dla budowlańców, znaczący moment w inwestycji, bo to zamknięcie stanu surowego. Jesteśmy dumni z tego przedsięwzięcia. Dziękuję pracownikom za znakomitą robotę, obiekt powstaje w świetnym tempie. Obiecuję, że ten zespół zakończy budowę i przekaże obiekt społeczności gorzowskiej na czas – zapowiedział prezes Alstalu.

 

c_140_90_16777215_0___images_wiecha_p.jpg

 

Ośrodek Radioterapii to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji medycznych na północy województwa lubuskiego, gdzie zapadalność na choroby nowotworowe jest bardzo wysoka. Swoją działalność ma rozpocząć na przełomie 2018 i 2019 roku.

 

 - Wiemy przecież, jaki jest dziś rynek pracy, nie udają się przetargi na drogi, inwestycje okazują się droższe początkowe szacunki. Tym bardziej cieszę się, że prace postępują. To gwarantuje nam, że inwestycja będzie zakończona w terminie. A jest to najważniejsza inwestycja realizowana przez samorząd w tym roku, obok bazy pogotowia lotniczego i Centrum Matki i Dziecka. 66 mln zł, tak drogiej inwestycji szpital nie miał wcześniej – mówiła Marszałek Elżbieta Anna Polak 

 

c_140_90_16777215_0___images_wiecha_2.jpg       c_140_90_16777215_0___images_wiecha.jpg

 
© 2019 ALSTAL Grupa Budowlana - Generalny wykonawca