English (United Kingdom) Polish (Poland)

Aktualności

 

Gala SPORTOWA POLSKA 2017 z udziałem Alstalu

W tym roku już po raz 18. przedstawiciele samorządów i biznesu, którzy budują infrastrukturę sportową i wychowują młode pokolenie poprzez sport spotkali się na Gali Sportowa Polska, która odbyła się 25 października w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.

Eksperci zrzeszeni w Klubie, przy współpracy z urzędami marszałkowskimi z całej Polski oraz Stowarzyszeniem Architektów Polskich, po dokonaniu kompleksowej analizy w poszczególnych gminach i powiatach, wyłonili największych aktywistów polskiego sportu i najbardziej znaczące osiągnięcia. Podczas finałowej gali wyróżniono najprężniej działających inwestorów, projektantów, firmy budowlane (wykonawcze i dostarczające materiały, technologie), a także zarządców obiektów sportowych i rekreacyjnych. Imponująco przedstawia się też lista nagrodzonych obiektów, wśród nich są zarówno nowo powstałe, jak i zmodernizowane; służące lokalnym społecznościom, ale i o znaczeniu strategicznym dla polskiego sportu.

Tytuł Ambasadora Sportowej Polski przyznany został za społecznie odpowiedzialną postawę oraz wspieranie programu „budujemy Sportową Polskę”, a tym samym popieranie działań na rzecz rozwoju aktywności sportowej dzieci, młodzieży i niepełnosprawnych. Uhonorowane firmy i ich reprezentanci to: Alstal Grupa Budowlana i Jarosław Szczupak, prezes zarządu; Fakro i Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. marketingu; Kreisel – Technika Budowlana i Szczepan Gawłowski, prezes zarządu; Rawlplug i Radosław Koelner, prezes zarządu oraz Selena i Andrzej Ulfig, prezes zarządu.

Równie ważne jak same obiekty, których sieć w Polsce wciąż gęstnieje, jest sportowe życie, które się w nich toczy i jego wpływ na społeczności. W tym kontekście zasadniczą rolę odgrywają osoby, które poprzez swoją pracę zawodową i działalność społeczną przyczyniają się do upowszechniania kultury fizycznej, działają na rzecz sportu dzieci i młodzieży, a za sprawą swoich działań są bardzo często wzorem i autorytetem dla mieszkańców, uczniów i sportowców. To właśnie wagę tego rodzaju wysiłków, często niedostatecznie docenianych, podkreślono podczas tegorocznej gali, przyznając tytuł „Pasjonat Sportowej Polski”. Pan Prezes Zarządu firmy Alstal Grupa Budowlana Jarosław Szczupak został poproszony na ceremonii o wręczenie wyróżnień w tej kategorii. Za tego rodzaju wkład wyróżniono 51 osób.

c_140_90_16777215_0___images_seba_pkol-134.jpg
c_140_90_16777215_0___images_seba_pkol-150.jpg
 
c_140_90_16777215_0___images_seba_pkol-156.jpg
 
© 2018 ALSTAL Grupa Budowlana - Generalny wykonawca