English (United Kingdom) Polish (Poland)

Aktualności

 

Wizytacja budowy zespolu szkolno-przedszkolnego w Poznaniu: jest bardzo dobrze!

Pod koniec ub. tygodnia budowę zespołu szkolno-przedszkolnego na poznańskim Umultowie wizytowali przedstawiciele władz Poznania, w towarzystwie przedstawiciela zarządu ALSTAL Grupa Budowlana. Konkluzja jest optymistyczna: mimo złej pogody prace idą pełną parą, widać zaangażowanie i efekty energicznych działan ALSTALu. - Jestem zadowolony, że prace idą zgodnie z harmonogramem, choć pogoda przecież nie rozpieszcza budowlańców - powiedział obecny na budowie wiceprezydent Poznania, Mariusz Wiśniewski.

Umowę na wybudowanie tej nadzwyczaj potrzebnej poznaniakom inwestycji podpisaliśmy w maju br. W maju też rozpoczęły się prace na placu budowy. - Osiągnęliśmy już upragniony "stan zero". Teraz będzie już tylko lepiej, za chwilę mury zaczną piąć się do góry  - mówił obecny na placu podczas wizytacji Dyrektor Pionu w ALSTAL, Zbigniew Litkowski.

- Budowa Zespołu Szkolno- Przedszkolnego na Umultowie to wyjście na przeciw zapotrzebowaniu mieszkańców tego rejonu miasta na obiekty zarówno edukacyjne, jak i sportowe, i rekreacyjne. Powstanie tu przecież taki szkolny "kampus": będzie hala sportowa, boiska, szkoła i przedszkole, ale też plac zabaw i cała infrastruktura sportowo- zabawowa. Teraz na placu budowy widać dopiero fundamenty, ale wiem, że gdy we wrześniu 2018 dzieci ruszą do swojej nowej szkoły czy przedszkola, będą miały powody do zadowolenia. Dziś ja jestem zadowolony, że prace idą zgodnie z harmonogramem, choć pogoda przecież nie rozpieszcza budowlańców - powiedział dla serwisu Poznan.pl wiceprezydent Poznania, Mariusz Wiśniewski. 

c_140_90_16777215_0___images_stories_als_p3.jpg

Koszt budowy oszacowano na 24,6 mln zł. Nowa szkoła będzie miała 24 oddziały, przedszkole zaprojektowano na 6 oddziałów. W kompleksie znajdzie się też  biblioteka oraz kompleks sportowy. Zespół pomieścić ma ponad 600 dzieci. Zakończenie prac zaplanowano tak, by uczniowie zaczęli w niej nowy rok szkolny 2018/2019. - Fajnie jest budować takie nowoczesne, atrakcyjne obiekty. Myślę, że zadowolimy wszystkich: i tych małych, i tych większych mieszkańców tego rejonu Poznania - podsumowuje dyrektor Zbigniew Litkowski.

 

c_140_90_16777215_0___images_stories_als_p5.jpg

 
© 2018 ALSTAL Grupa Budowlana - Generalny wykonawca