English (United Kingdom) Polish (Poland)

Aktualności

 

ALSTAL wybuduje zespół szkolno-przedszkolny w Poznaniu

W połowie maja podpisaliśmy umowę ze spółką Poznańskie Inwestycje Miejskie działającą w imieniu Urzędu Miasta Poznania na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego w Poznaniu.

 

 

c_140_90_16777215_0___images_stories_szkoa-pozna-podpisanie-umowy.jpg

Podpisanie umowy (fot. ALSTAL)
Krzysztof Sas - 
Wiceprezes Zarządu Poznańskie Inwestycje Miejskie

Paweł Śledziejowski - Prezes Zarządu Poznańskie Inwestycje Miejskie

Zbigniew Litkowski – Dyrektor Pionu, ALSTAL

 

Roboty budowlane rozpoczną się jeszcze w maju. Na trzech kondygnacjach uruchomione zostaną 24 oddziały szkoły podstawowej dla 600 uczniów, a w jednokondygnacyjnym gmachu - 6 oddziałów przedszkola dla 150 dzieci. Obiekt, dysponujący również salą gimnastyczną, boiskiem, placem zabaw i parkingami, ma rozpocząć działalność 1 września przyszłego roku. 

 

- To największa inwestycja oświatowa zaplanowana w tegorocznym budżecie miasta. W Poznaniu stawiamy na dobrą edukację i opiekę nad dziećmi, więc sukcesywnie poprawiamy dostępność miejsc w szkołach, przedszkolach i żłobkach. Budowa tego zespołu to dobra wiadomość przede wszystkim dla mieszkańców tego rejonu, gdzie bardzo brakowało tego typu placówki - przekonuje prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

 

 

c_140_90_16777215_0___images_stories_szkoa-pozna-plac-budowy.jpg

Plac budowy (fot. ALSTAL)
Jacek Jaśkowiak - Prezydent Miasta Poznań

Paweł Śledziejowski - Prezes Zarządu Poznańskie Inwestycje Miejskie

Zbigniew Litkowski – Dyrektor Pionu, ALSTAL

 

Budynki przedszkola i szkoły będą dysponowały nie tylko salami dydaktycznymi oraz pomieszczeniami dla nauczycieli i administracji, lecz również m.in. biblioteką szkolną z czytelnią, jadalnią, blokiem sportowym, składającym się z sali gimnastycznej o wymiarach boiska do koszykówki wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym.

Cały obiekt będzie w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. W budynku szkoły podstawowej zlokalizowana będzie winda.

Budynki, które powstaną, mają być również przyjazne dla środowiska dzięki zastosowanym rozwiązaniom podwyższającym parametry izolacyjności termicznej, energooszczędnemu oświetleniu, i wentylacji z odzyskiem ciepła oraz instalacji solarnej.

Teren wokół budynków zostanie  zagospodarowany na cele sportowe i rekreacyjne. Powstaną: boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki nożnej oraz 80-metrowa bieżnia z czterema torami i skocznią, a przy przedszkolu powstanie plac zabaw.

Na terenie inwestycji zaplanowano układ dróg wewnętrznych z parkingami oraz ciągi komunikacji pieszej. Powstać ma również budynek gospodarczy na pojemniki do gromadzenia odpadów stałych i wiatą dla rowerów. Zaplanowano 40 stojaków dla rowerów, umożliwiających przechowanie 80 jednośladów oraz magazyn do przechowywania sprzętu do utrzymania zieleni.

 

c_140_90_16777215_0___images_stories_szkoa_pozna_wizualizacja_1.jpg

 

Inwestycja o wartości 24,6 mln złotych ma trwać 525 dni kalendarzowych, a termin zakończenia robót budowlanych przewidziano w taki sposób, by przedszkolaki i uczniowie bezpiecznie rozpoczęli w niej rok szkolny 2018/2019.

 
© 2018 ALSTAL Grupa Budowlana - Generalny wykonawca